Celebrity


Zuzana Norisová

Herečka a muzikálová zpěvačka Zuzana Norisová se narodila 24.ledna roku 1979 (znamení: vodnář) ve slovenských Malackách. Má sestru Soňu. Spolu se svojí kamarádkou a herečkou Michaelou Badinkovou, kterou můžeme znát jako Lenku Drápalovou ze seriálu Ulice, chodila na základní školu a také společně vystudovaly konzervatoř v Bratislavě hudebně - dramatický obor.
  Obě dvě odešly také, ač jsou Slovenky, společně do České republiky. Důvodem pro jejich odchod byla nabídka na účinkování v úspěšném muzikálu Pomáda. Zuzana v něm měla hrát Sandru. Jeho premiéra ale byla o nějakou dobu posunuta, a tak byla mezitím dočasně zaměstnaná jako servírka, což byla doba nejistoty, jestli se v herecké branži vůbec uchytí a jestli dostane někdy nějakou větší roli. Dočkala se, a po Pomádě  se objevila v muzikálu Niekto to rád horúce v Bratislavě.
  Popularitu a povědomí diváků ji ale přinesl až film Rebelové, ve kterém si v roce 2001 zahrála Terezu. Z filmů a televize ji dále můžeme znát jako: Janu Rybářovou z filmu Milenci a vrazi, letušku Petru Antlovou ze seriálu TV Prima Letiště, Katku Nelzerovou ze seriálu České televize Strážce duší anebo také z jednoho dílu Soukromých pastí (Jiná láska). Zatančila si také (s Janem Klimentem) v třetí řadě velmi oblíbeného pořadu StarDance - když hvězdy tančí.
   Na divadelní prknech jsme ji mohli vidět v muzikálech: Kleopatra (role: Oktávie), Tři mušketýři (role: Constance), Angelika (role: Madame de Montespan), Tajemství (role: Eliška), Limonádový Joe (role: Winnifred) a činohrách: Jak se vám líbí (role: sestřenice Célie - v alteranci s Danicou Jurčovou, v  Letních Shakespearových slavnostech), Dámská krejčí (role: Yvonna) a Studna světců (role: Molly Byrneová).