Celebrity


Jitka Čvančarová

 Jitka Čvančarová

  Herečka Jitka Čvančarová se narodila 23.3.1978 v Mělníku. Vystudovala mělnickou střední stavební školu a poté se přihlásila na vysokou školu, z trochu jiného soudku. Byla ním brněnská JAMU (obor: muzikálové herectví), kterou roku 2000 úspěšně absolvovala. 
   Od 1.května roku 2000 do 31.7.2008 pak byla členkou Městského divadla Brno. V tomto divadle odehrála takové role, jako je Líza Ďulíková z muzikálu My Fair Lady, Luisa ve hře Slaměný klobouk, Rosalina v v incsenaci Marná lásky snaha nebo  Sandra v muzikálu Svět plný andělů. Právě za tuhle roli byla poprvé nominována na velmi prestižní hereckou cenu Thálie. Poruhé pak v roce 2008 za roli Sukie, kterou vytvořila v muzikálu Čarodějky z Eastwicku.
   Dále jsme ji mohli vidět v divadlech: G-studiu (př. role: Sestra Marie Lea ve hře Jeptišky), Divadlo Bolka Polívky (př. role: Irena ve hře  Garderobiér), Divadlo Bez zábradlí (př. role: Juliška ve hře Cikáni jdou do nebe v alternaci z Zuzanou Ďurdinovou), Divadlo Pod Palmovkou (př. role: Nataše ve hře ještě jednou profesore, Eva ve hře Gardinina roba, Marie Stuartovna ve hře Ať žije královna), Divadlo v Celetné - Spolek Kašpar (př. role: Roxana ve hře Cyrano), Letní shakespearovské slavnosti (př. role: Adriana ve hře Komedie Omylů), Divadlo Brodway v Praze (př. role: Květuška ve hře Adéla ještě nevečeřela), Divadlo Kalich (př.role: mladá žena, tanečnice a herečka ve hře  Mínus dva).
   V televizi jsme ji mohli vidět například v seriálu Četnických humoresckách (Hanička), pohádkách O princezně se zlatým lukem (Šťěpánka) a Kočičí princezna (Anička), v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2 (zdravotní sestra Markéta) a seriálu Dokonalý svět. Moderovala také autosalon na TV Prima.
  Objevila se i v několika filmech, a to například ve filmech Bestiář (Sabina), Svatba na bitevním bitevním poli (hospodská Jarunka) nebo Kdopak by se vlka bál? v roli maminky.
   Jitka je také  patronkou sdružení DebRA ČR,  které jako jediné u nás poskytuje pomoc lidem s epidermolysis bullosa congenita (EB) a jejich rodinám.