Celebrity


Agáta Hanychová

 Agáta Hanychová

   Modelka, herečka a moderátorka Agáta Hanychová se narodila 28.4.1985 v Praze jako nejstarší dcera úspěšné filmové a také divadelní herečky Veroniky Žilkové.
   Agáta vystudovala Střední odbornou školu umění a managementu - ŠUM Praha (obory produkce, fotografie, režie a kamera). Po jejím absolvování začala dálkově studovat Slezkou universitu-Institut tvůrčí fotografie.
   V roce 2005 na sebe upozornila, když se přihlásila do Miss Čr, kde skončila na třetím místě jako II.vícemiss. Téhož roku dostala šanci reprezentovat Českou republiku na Miss Interkontinental v Číně. Od té toby je z ní jedna z nejvyhledávanějších modelek u nás. 1.1.2009 si pak Agáta založila dokonce vlastí modelingovou agenturu s názvem Agatamodels.
  Přesto všechno jde, i když poněkud oklikou a bez hereckého vzdělání, ve stopách své matky. Byla totiž vybrána do hlavní role ve filmu Crash Road (2007) do role osmnáctileté Veroniky a později si zahrála v  česko-americkém koprodukčním hororovém  snímku, který má název The Maria Project, zde ztvárnila zombie.
  Pamatovat si jí také můžeme z oblíbeného pořadu Bakaláři. Objevila se i v epizodní roličce v seriálu TV Nova Ulice v roli motorkářky Monči, která nečekaně přijede navštívit seriálového Pepana. Dála se objevila i v seriálu TV Prima Ošklivka Katka v roli krásné modelky Klaudie Skopalové.
  Aby toho nebylo málo můžeme Agátu spatřit i na živo na divadelních prknech. Hraje totiž v Divadle Palace ve hře Kachna na pomerančích ( role: Patricia Forsythová) v alternaci s herečkou Klárou Jandovou. V této hře kromě ní na jevišti vystupuje například  její matka Veronika Žilková, Martin Stropinický nebo Jan Šťastný v alternaci Michalem Peškem.