Celebrity


Petra Němcová

   Supermodelka Petra Němcová se narodila 24.06.1979 v moravském městě Karviné Oldřichovi a Boženě Němcovým. Má sestu Olgu.
   Ve svých sedmnácti letech vyhrála české kolo soutěže začínajících modelek Elite model look. Poté odjela do "hlavního města módy" Milána. Její vstup mezi světové topmodelky podpořila hlavně její fotka na titulní stránce Sports llustrated. Stala se totiž jeho Tváří roku 2003.
   I když ji v Americe v té době znal snad každý, v Čechách o ní vědělo jen pár zasvěcených lidí. To ale změnila událost v prosinci roku 2004. V tu dobu byla totiž Petra se svým přítelem třiatřicetiletým Simonem Atleem na dovolené v Thajsku na ostrově Phúket. Vlna tsunami si vzala 283 106 lidských životů a ten jeden z nich bohužel patřil i Petřinému příteli. Sama Petra z toho vyvázla se čtyřikrát zlomenou pánví a musela se znovu učit chotit.
   Po tomto hrůzostrašném zážitku se rozhodla pomáhat lidem, kteří tsunami přežili, proto v červenci 2005 založila nadaci s názvem Heppy Hearts Fund v překladu Šťastná srdce, který pomáhá hlavně dětem.
   Po katastrofě v podobě tsunami také napsala svou vlastní knihu, která dostala název: Vždy s láskou, Petra.
   Před pár lety také běžela v americké TV její vlatní show s názvem: A Model life, kde radila šesti modelkám, jak se dostat na modelingový vrchol.
    Byla hostem několika světových talkshow a na podzim 2007 dokonce české talkshow Jana Krause Uvolněte se, prosím.