Celebrity


Ondřej Sokol

Herec, režisér a překladatel z angličtiny Ondřej Sokol se narodil 16.10.1971 v Šumperku. Je ženatý s herečkou Kateřinou Lojdovou, se kterou má dvě děti: Esterku a Adámka.
  Od roku 1990 do roku 1995 studoval režii a také i herectví na DAMU v Praze. Již rok po té se stal členem Městského divadla v Mladé Boleslavi. Zde se objevil v divadelních představeních například: Poprask na laguně, Kdo hledá najde a nebo třeba Tři sestry.
  Nyní je režisérem Činoherního klubu v Praze, kde také sám v několika hrách dokonce účinkuje. Můžeme ho zde vidět  jako Vikomta de Valmota ve hře Nebezpečné vztahy a nebo třeba jako Moulineauxa ve hře Dámská krejčí. Jako režisér v Činoherním klubu také zrežíroval, a některé i sám přeložil do češtiny, hry: Pan Polštář, Americký bizon, Hrdina západu a nebo třeba komedii Bůh masakru, podle Yasminy Rezi.
   Za své divadelní herectví dostal Ondřej Sokol Cenu Thálie v kategorii pro umělce do 33 let  a také pak Cenu Alfréda Radoka za inspiraci roku.
   V televizi jsme ho mohli vidět třeba jako pediatra Prokopa Hrubého v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Pamatovat si ho také můžeme z koprodukčního snímku Útěk do Budína, kde ztvárnil jednu z hlavních postav - poněkud lehkomyslného Tomáše. Režíroval i pirátské vysílání na televizi Nova: Tele tele.