Celebrity


Patrik Hartl

Režisér a také scánárista Patrik Hartl prožil velkou část svého života v Olomouci. Poté hrál asi dva roky v tamějším Moravském divadle jako elév. V té době se už ale začal zajímat o film a tak se přihlásil na FAMU (obor: filmová a televizní režie). Film, kterým školu zakončil, tedy absolvenský snímek je Adam a Eva 2001 (2000). Bylo to taktéž jeho autorské dílo, které vzniklo za plné produkce České televize.
   Svou autorskou divadelní prvotinu pod názvem Hovory mezi čtyřma očima napsal pro studenty DAMU a  inscenoval ji v roce 2004 v Disku.
  Svůj vrozený režisérský talent a nadání pro práci s herci dosud zúročoval hlavně na divadelních prknech. Již několik let je režisérem a také od roku 2005 uměleckým  šéfem úspěšné divadelní společnosti s názvem Studio Dva. Zde zrežíroval již takové divadelní hry jako jsou namátkou: Absolvent, Kočičí hra, Otevřené monželství nebo Půldruhé hodiny zpoždění. 24.6.2006 měla, v rámci Léta hereckých osobností 2006, premiéru hra, kterou sám napsal a také zrežíroval: Klára a Bára.
  V létě 2007 pak natáčel svůj první celovečerní film, který přišel do českých kin 17.4.2008 Taková normální rodinka. Do filmu obsadil hlavně své oblíbené herce jak ze Studia Dva ( Evu Holubovou, Ivanu Chýlkovou nebo například Moniku Zoubkovou), tak i herce, které osobně neznal, ale které ho svým projevem zaujali z některého z jeho oblíbených filmů.
  Prvního května 2006 se úspěšnému především divadelnímu režiserovi narodil syn Hynek.